Čistící rohože

Vstup jako vizitka Vaší společnosti

Vstup do budovy je místo, které ovlivňuje a pomáhá vytvářet první dojem z Vaší společnosti. Vhodným zvolením typu rohože a správným umístěním docílíte toho, že bude prostor působit útulně a návštěvník se bude cítit příjemně. Pro umocnění tohoto dojmu je možné rozmístit rohože do různých prostor společnosti, např. před výtah, automat na kávu, do kantýny, před kanceláře apod. Pro každou oblast máme vhodnou rohož.

Nesmíme ale zapomínat na funkci čistící a ochrannou. CWS čistící rohože pomáhají odstranit z obuvi velké množství nečistot. Tím chrání podlahy před poškrábáním, snižují náklady na úklid a zároveň pomáhají předcházet nechtěnému uklouznutí. Pojďme se nyní podívat na správné rozmístění čistících rohoží.

Vstupní čistící rohože
Hliníková rohož

1. čistící zóna

Umístění před vchodem, ve vchodu nebo těsně za ním

Zde je nejvhodnější umístit rohože z hliníkových profilů. Ty pojmou nejhorší nečistoty z obuvi, které propadnou mezi jednotlivé lamely a dále se neroznášejí. Můžete vybírat z různých výšek profilů, několika barevných provedení a typů výplňových vložek – koberec, kartáč, guma. Na jedné rohoži lze tyto typy výplňových vložek kombinovat. Vhodný výběr záleží zejména na tom, jestli je rohož umístěna v exteriéru či interiéru.

Katalog produktu

2. čistící zóna

Umístění v interiéru za vstupem

Na druhou čistící zónu se používají standardní CWS čistící rohože nebo rohože z hrubého vlákna tzv. Scraper. Ideálně se umístí za rohože z hliníkových profilů a slouží k dočištění jemnějších nečistot z obuvi. Nicméně tam, kde není ta možnost, pokládají se hned za vstup a jsou schopny pojmout až 90% suchých nečistot a až 85% vlhkosti. Tomu odpovídá cca 4,5 litru nečistot na 1 m². V závislosti na počasí je pak potřeba myslet na četnost výměn špinavé rohože za čistou. My v CWS nabízíme několik standardních rozměrů a barev a z dlouholetých zkušeností doporučujeme pronájem těchto rohoží se službou pravidelné výměny. Po nastavení intervalu výměny – 7, 14 nebo 28 dní, se již nemusíte o nic starat.

Produktový katalog

Čistící rohože - výběr barev
Rohož na míru

3. čistící zóna

Umístění v interiéru, prakticky kdekoliv v budově

Jako třetí čistící zónu doporučujeme tzv. logo rohož. Tyto rohože mají stejné čistící vlastnosti jako standardní rohože pro zónu 2, kde je také můžete umístit. Další možností je položení např. před recepci, přepážku, výtah či kancelář. Vhodným výběrem obrázku, loga nebo nápisu můžete krásně zviditelnit zaměření Vaší společnosti nebo například vytvořit navigaci po budově. V oblibě je také využití ve vstupech do obchodů či v showroomech. Logo rohože se vyrábí na míru. Vybírat můžete ze 120 barevných odstínů, na rohož je možné umístit jakýkoliv text, obrázek nebo logo. Vizuál rohože Vám připraví zkušení designéři nebo si jej můžete zkusit navrhnout sami pomocí této jednoduché aplikace.

Návrhář logo rohoží

Katalog produktu

4. čistící zóna

Umístění ve skladech a přechodových prostorech

Speciální čistící zónou jsou vjezdy do skladů a různé přechodové prostory. Automobily nebo vozíky vjíždějící do hal znamenají velké znečištění podlah. Na těchto místech ale nelze použít běžné čistící rohože, protože by docházelo k jejich rolování nebo dokonce roztržení. CWS průmyslové rohože, založené na gumovém upínacím systému, se mohou při přejezdu shrnout nebo posunout, vždy se pak ale vrátí do původní pozice.

Více informací

Průmyslové rohože
Protiunavové rohože

Protiúnavové rohože

Ulevte bolavým zádům a nohám

Máte Vy nebo Vaši zaměstnanci práci, u které je potřeba dlouho stát? Pro odlehčení svalstva zad a dolních končetin doporučujeme na tato pracoviště umístit protiúnavové rohože. Lékařsky testované rohože jsou vyrobeny ze 100% nitrilové gumy, díky které dokáží reagovat i na minimální tělesný pohyb. V důsledku toho umožnují protiúnavové rohože uvolněné stání, šetří klouby, povzbuzují prokrvení a omezují únavu.

Produktový katalog

Cyklus praní rohože